Pozrite si obchodovanie AOS Bratislava Premium na páre AUDCAD

AOS obchodovanie prebehlo opäť na 1 menovom páre počas obdobia jedného roka. Tento typ obchodovania je určený pre tých najkonzervatívnejším obchodníkov, ktorí očakávajú celkové maximálne zhodnotenie do 10% p.a. s tým najnižším rizikom.

Krátke video Vám povie viac:

Aké boli vstupy a výstupy celého roka?

 • Použitá stratégia: Super-conservative
 • Časové obdobie: 01.05.2014 – 31.5.2015
 • Počiatočný vklad: 10 000 USD
 • Maximálny dosiahnutý drawdown: 336.76 (3.37%)
 • Hrubý zisk: 734.11 USD (7.34%)
 • Priebežna hodnota nakúpených pozícii: -325.82 USD
 • Čistý celkový zisk: 408.29 USD* (4.08%)

*Čistý celkový zisk odráža stav okamžitej situácie. T.j. situáciu okamžitého uzavretia veškerých pozícii k 31.5.2015. Na to však nemáme žiadny racionálny dôvod a je lepšie počkať kým sa obchodný cyklus uzavrie. Zároveň takto maximalizujeme svoj čistý celkový profit.

 

Pre koho je táto obchodná stratégia určená?

 • najmä tým obchodníkom a investorom, ktorí sa chcú o svoju investíciu starať minimálne
 • zároveň sa nemusia vystavovať zbytočne vysokým rizikám, ktoré forexový trh prináša
 • všetkým, ktorí sa neženú za zhodnotením v desiatkach alebo stovkách percent ročne
 • obchodníkom, ktorí radi kombinujú jednoduchšie stratégie na viacerých menových pároch za účelom maximalizácie svojho zisku (vhodnejšie pre skúsenejších obchodníkov)

 

Aké udalosti nás sprevádzali počas obchodného roka?

V tomto backteste bol testovaný Automatický obchodný systém Bratislava Premium v1.2.. Backtest bol vykonaný na menovom páre AUDCAD počas obdobia 1 roka (05/2014 – 05/2015). Použitá bola obchodná platforma Metatrader 4. Výška počiatočného vkladu bola 10 000 USD. Automatický obchodný systém otvoril za testované obdobie celkový počet 157 obchodných pozícii, z toho bolo 118 krátkych a 39 dlhých pozícii. V backteste sú zdokumentované tri fázy obchodovania: začiatok obchodovania, stredná časť a koniec obchodovania.

Menový pár AUDCAD ponúka vysokú volatilitu, ktorú si obchodníci užijú hlavne v časoch, keď hlavné menové páry stoja. Obchodné príležitosti sa vyskytujú ešte v prípade nervozity a asymetrického vývoja na komoditných trhoch. Austrália patrí medzi najväčších exportérov surovín ťažného priemyslu. Na druhej strane Kanada je jedným z najväčších vývozcov ropy a preto má cena ropy veľmi výrazný vplyv na obchodovanie menového páru AUDCAD. Kanadský dolár stúpa s rastom cien ropy a naopak. Veľký vplyv na menový pár AUDCAD majú aj rozhodnutia Austrálskej centrálnej banky (RBA) a Kanadskej centrálnej banky (BoC).

Odporúčame prečítať aj: Veľký test AOS Bratislava ® Premium

Úrokové sadzby centrálnych bánk a cena ropy

AOS Bratislava Premium sa musel počas testovaného obdobia vysporiadať s veľkým množstvom extrémnych pohybov na trhu, ktoré boli spôsobené rozhodnutiami jednotlivých centrálnych bánk o zvyšovaní resp. znižovaní úrokových sadzieb. Výrazný vplyv na obchodovanie mala aj dlhodobo klesajúca cena ropy (dnes je jej cena pod 50 USD za barel). So všetkými situáciami sa veľmi dobre vysporiadal čoho dôkazom je maximálny dosiahnutý drawdown len 3.37% za celé testované obdobie. Tento výsledok je dôkazom toho ako AOS Bratislava Premium skvelo minimalizuje riziko pri obchodovaní.

Páčilo sa Vám toto video?

Podporte nás na FacebookuGoogle+ alebo Twitteri.
Zároveň dávame do pozornosti možnosť testovať prvých 30 dní s AOS Bratislava Premium úplne ZDARMA!

Venujte tiež pozornosť Upozorneniam na riziká.

AUDCAD Automatické obchodné systémy