Obchodovanie v trhu s vysokou volatilitou v priebehu vyhlásenia ECB

Dňa 3.12.2015 v ECB (Európska Centrálna Banka) došlo k očakávanému zníženiu úrokovej depozitnej sadzby z  – 0.2 na – 0.3 %. Na trhy a hlavne na obchodovanie s AOS Bratislava PREMIUM to samozrejme malo obrovský vplyv, nakoľko menový pár EURUSD vyskočil za niekoľko minút z úrovne 1.05 až nad 1.10., čiže veľkosť pohybu bola viac ako 400 bodov, viď tento obrázok:

ECB AOS Bratislava

Pozrime sa ako reagoval obchodný systém AOS Bratislava PREMIUM

Z hľadiska obchodovania doško k uzavretiu všetkých „Buy“ pozícií a čakaniu na ukončenie shortsqueeze aby mohla byť dootvorená obchodná pozícia „Sell“. Všimnite si, že prudký pohyb nahor AOS zmanažoval natoľko úspešne, že neotvoril žiadnu obchodnú pozíciu medzi hraničnými úrovňami. Systém trpezlivo vyčkal na správnu chvíľu, t.j. potvrdenie ukončenia tohto veľkého pohybu a následne správnu pozíciu otvoril.

 

Záver

Presne o to pri obchodovaní s AOS Bratislava ide – úspešný risk management je extrémne dôležitý, zvlášť vo volatilných situáciách akou bolo vyhlasovanie o sadzbách od ECB. Práve na to sa pri vývoji AOS Bratislava PREMIUM nesutále sústreďujeme. Nie je umenie vytvárať zisk v pravideľne kmitajúcich trhoch, to už AOS dokazuje dlhodobo. Je dôležitejšie udržať obchodný účet maximálne likvidný aj v nadmerne volatilnom trhu.

 

Páčil sa Vám tento článok?

Podporte nás na FacebookuGoogle+ alebo Twitteri a získajte okamžitú 5% ZĽAVU z ceny všetkých našich služieb a produktov.
Zároveň dávame do pozornosti možnosť testovať prvých 30 dní s AOS Bratislava Premium úplne ZDARMA!

Venujte tiež pozornosť Upozorneniam na riziká.
UPDATE AOS Bratislava Premium