Pokračujeme s obchodovaním. Tentokrát sme pre Vás pripravili AOS Bratislava ® Premium video na páre AUDCHF.

AOS obchodovanie na menovom páre AUDCHF počas obdobia jedného roka prinieslo opäť výborný a reálny výsledok. Robíme všetko preto, aby bolo obchodovanie s AOS Bratislava Premium bezpečné a chránilo investované prostriedky. No, aj tak trh ponúka dostatok možností ako s konzervatívnym prístupom zhodnotiť investíciu k spokojnosti obchodníka.
Tento typ obchodovania je určený pre tých najkonzervatívnejším obchodníkov, ktorí očakávajú celkové maximálne zhodnotenie do 10% p.a. s tým najnižším rizikom.

Obchodovanie ukázalo opäť mierne nadštandardný výsledok. Ste zvedaví ako to dopadlo?

Pozrite si toto krátke video:

Aké boli vstupy a výstupy celého roka?

 • Použitá stratégia: Super-conservative
 • Časové obdobie: 01.05.2014 – 31.5.2015
 • Počiatočný vklad: 10 000 USD
 • Maximálny dosiahnutý drawdown: 468.00 (4.68%)
 • Hrubý zisk: 2 004.21 USD (20.04%)
 • Priebežna hodnota nakúpených pozícii: – 840.62 USD
 • Čistý celkový zisk: 1 163.59 USD* (11.64%)

*Čistý celkový zisk odráža stav okamžitej situácie. T.j. situáciu okamžitého uzavretia veškerých pozícii k 31.5.2015. Na to však nemáme žiadny racionálny dôvod a je lepšie počkať kým sa obchodný cyklus uzavrie. Zároveň takto maximalizujeme svoj čistý celkový profit.

 

Pre koho je táto obchodná stratégia určená?

 • najmä tým obchodníkom a investorom, ktorí sa chcú o svoju investíciu starať minimálne
 • zároveň sa nemusia vystavovať zbytočne vysokým rizikám, ktoré forexový trh prináša
 • všetkým, ktorí sa neženú za zhodnotením v desiatkach alebo stovkách percent ročne
 • obchodníkom, ktorí radi kombinujú jednoduchšie stratégie na viacerých menových pároch za účelom maximalizácie svojho zisku (vhodnejšie pre skúsenejších obchodníkov)

 

Sumár obchodného roka

V tomto backteste bol testovaný Automatický obchodný systém Bratislava Premium v1.3.. Backtest bol vykonaný na menovom páre AUDCHF počas obdobia 12 kalendárnych mesiacov (05/2014 – 05/2015). Použili sme obchodnú platformu Metatrader 4. Výška počiatočného vkladu bola 10 000 USD. Automatický obchodný systém otvoril za testované obdobie celkový počet 239 obchodných pozícii, z toho bolo 120 krátkych a 119 dlhých pozícii. V backteste sú zdokumentované tri fázy obchodovania: začiatok obchodovania, stredná časť a koniec obchodovania.

 

Čím je AUDCHF charakteristický?

Menový pár AUDCHF má v porovnaní s hlavnými menovými pármi pomerne nízku likviditu. Pre určenie trendu ďalšieho smerovania tohto menového páru je dôležité sledovať ekonomické výsledky americkej ekonomiky, pretože každá mena z tejto dvojice je výrazne ovplyvnená americkým dolárom. Austrália patrí medzi najväčších exportérov surovín ťažného priemyslu. Švajčiarsky frank je jednou z najstabilnejších svetových mien. Počas mnohých rokov zostáva švajčiarska ekonomika na vysokej úrovni. To je dôvod prečo sa počas krízy CHF stáva „bezpečným útočiskom“ pre investora a výrazne stúpa voči ostatným menám.

Odporúčame prečítať aj: Veľký test AOS Bratislava ® Premium

Zhodnotenie na páre AUDCHF nad priemerom 10% p.a.

AOS Bratislava ® Premium sa musel počas testovaného obdobia vysporiadať s veľkým množstvom pohybov na trhu, ktoré boli spôsobené rozhodnutiami jednotlivých centrálnych bánk a výsledkami ekonomických ukazovateľov obidvoch ekonomík. Medzi najdôležitejšie fundamentálne faktory, ktoré hýbali trhom patrilo dvojnásobné zníženie úrokovej sadzby o 0.25% austrálskej centrálnej banky z úrovne 2.50% na úroveň 2.00% v priebehu testovaného obdobia. Ďalším faktorom bolo zrušenie PEGu na EURCHF zo strany švajčiarskej centrálnej banky. Následkom čoho bolo masívne posilnenie franku. AUDCHF poklesol o viac ako 800 bodov v priebehu pár minút. AOS Bratislava® Premium sa so všetkými situáciami vysporiadal so zachovaním minimálneho rizika. Výsledkom je čistý celkový zisk 1 163.59 USD p.a. a maximálny dosiahnutý drawdown s prehľadom len 4.68% za celé testované obdobie.

Tento výsledok je dôkazom toho ako AOS Bratislava ® Premium skvelo minimalizuje riziko pri obchodovaní a zároveň zhodnocuje investíciu.

Páčilo sa Vám toto video?

Podporte nás na FacebookuGoogle+ alebo Twitteri a získajte okamžitú 5% ZĽAVU z ceny všetkých našich služieb a produktov.
Zároveň dávame do pozornosti možnosť testovať prvých 30 dní s AOS Bratislava Premium úplne ZDARMA!

Venujte tiež pozornosť Upozorneniam na riziká.

AUDCHF Automatické obchodné systémy AOS Bratislava