Windows VPS a PC majú problém: vírus „wanna cry“

Nedávno správy zaplnili novinky o víruse „wanna cry“, ktorý hackeri vypustili a úspešne tak zahltili pravdepodobne všetky PC a virtuálnom serveri používajúce operačný systém windows. Ak Váš OS nebol aktualizovaný po dlhšiu dobu. Je pravdepodobné, že ste mali možnosť vidieť práve túto obrazovku so žiadosťou o zaplatenie „výkupného“ inak príde Váš PC alebo VPS server o všetky súbory. Dá sa samozrejme brániť, preferujeme však prevenciu, ktorá je často používateľmi zanedbávaná.

 

Kto za to môže a ako z toho von?

Hackeri sa pustili cez diery v systéme windows, ktoré však netreba zhadzovať len na výrobcu operačného systému. Zodpovednosť je na každom užívateľovi a updates rôznych operačných systémov je primárne v zodpovednosti užívateľa, t.j. vlastníka PC alebo užívateľa VPS servera. Spoločnosť Microsoft už dokonca stihla adresovať problém vládnym organizáciam v spojených štátoch, ktoré vraj systém na šírenie vyprodukovali a nechali si ho zároveň ukradnúť. Tak či onak, ak ste obeťou, čo najskôr svoj OS updatujte, prípadne vyhľadajte odbornú pomoc.

Ak používate naše VPS programy, potom sa obráťte na nás. Zatiaľ neevidujeme ataky na VPS, ktoré využívame, skôr boli atakované FREE VPS jednotlivých brokerov. Viac už v tomto videu:

Ak ste vlastníkom servera, ktorý Vám pridelil váš forex broker, bez ďalšieho zdržania kontaktujte zodpovedného administrátora serverov, ktorý vás navedie na update a reštart virtual servera. Následne bude potrebné znovu nainštalovať platformu Metatrader4 a obchodný systém AOS Bratislava do obchodnej platformy metatrader. Na našom YouTube kanály nájdete všetky potrebné inštruktážne videá, prípadne kontaktujte našu technickú podporu.

Prajeme úspešné obchodovanie a venujte tiež pozornosť Upozorneniam na riziká.

 

Páčil sa Vám tento článok?

Podporte nás na FacebookuGoogle+ alebo Twitteri a získajte okamžitú 5% ZĽAVU z ceny všetkých našich služieb a produktov.
Zároveň dávame do pozornosti možnosť testovať automatický obchodný systém AOS Bratislava ® Premium úplne ZDARMA!

Venujte tiež pozornosť Upozorneniam na riziká.

vps server - AOS Bratislava