Koľko terminálov MetaTrader4 môžem spustiť na VPS?

Otázka, ktorú nám kladiete veľmi často. Skúsime sa teda bližšie pozrieť na túto problematiku.
Počet obchodných platforiem MT4, ktoré môžete spustiť na Vašom VPS (Virtuálny Privátny Server) závisí na niekoľkých veciach, a síce:

  • Koľko symbolov máte v platforme aktívne spustených?
  • Koľko grafov je spustených na každom MT4?
  • Koľko indikátorov beží v každom grafe?
  • Koľko expertných poradcov na každom MT4?
  • Koľko otvorených obchodov v priemere dokáže Váš expertný poradca (EA) súbežne spravovať?
  • Sú Vaši expertný poradcovia alebo ukazovatele náročné na CPU Vašeho virtual servera?

Najlepšie je spustiť každý MT4 najjednoduchšie ako je to možné. Spustiť len to, čo je potrebné a nič viac je veľmi dôležité. Napríklad, ak používate expertného poradcu na kopírovanie obchodov znamená to pre jeden graf jedného expertného poradcu v MT4. Ak používate naše AOS Bratislava Premium, je možné použiť 1-2 x AOS (EA) v jednom grafe. Zároveň možno obchodovať až 7 menových párov pokiaľ Vám to stav Vašeho účtu dovolí. Zdôrazniť treba, že tieto nastavenia zvládne VPS Hosting z našej ponuky. Pri virtuálnych serveroch, ktoré často môže obchodník od poskytovateľa VPS získať zdarma, prípadne príliš lacno to tak byť nemusí. Pýtate sa prečo? Odpoveď sa skrýva v skratke „RAM“.

 

Sledute využitie operačnej pamäte – RAM

VPS zdarma sú totiž často obmedzené k minimálnej operačnej pamäti RAM k úrovni len 256 Mb. Takto základný balík naozaj umožní použitie maximálne 1 x MetaTrader4 pre manuálne či AOS obchodovanie. Nemožno preto očakávať, že keď využívate VPS zdarma, prípadne velice lacné virtuálky, bude takýto server zvládať viac ako 1 platformu. Existujú samozrejme aj dostupné služby, s ktorými sú obchodníci spokojní, všetko záleží od Vami kladenej náročnosti využitia VPS.

Veľmi dôležité je teda sledovať operačnú pamäť (RAM) pri používaní akéhokoľvek privátneho servera. Svoju operačnú pamäť môžete monitorovať pomocou Windows Správcu úloh (Ctrl+Shift+Esc). Na karte výkon v Správcovi úloh sa uistite, že hodnota „K dispozícii“ a „Voľná“ nevykazujú nízku hodnotu. Za nízku hodnotu považujeme menej ako 150 Mb zostávajúcej operačnej pamäte. Ak potrebujete viac operačnej pamäte pre Vaše VPS informujte sa na upgrade u Vašeho poskytovateľa VPS Hostingu.

Ukážku z VPS Windows Task Managera uvádzame tu:

VPS a MT4 - Virtuálny privátny server - Virtual Server - FREE VPS

VPS a MT4 - Virtuálny privátny server - Virtual Server - FREE VPS

VPS a MT4 - Virtuálny privátny server - Virtual Server - FREE VPS

Čo môžem ešte urobiť pre plynulé a nerušené používanie VPS?

Nezapínajte indikátor alebo expertného poradcu samostatne keď nemusíte. Odporúča sa ukryť symboly, ktoré viete, že nebudete obchodovať. Ak sú inštrumenty aktívne, dáta sú príjmané do platformy za každý jeden symbol. Bude to šetriť pamäť aj centrálnu procesorovú jednotku počítača (CPU) – resp. Vašeho virtuálneho privátneho servera. Často sa stáva, že obchodník spustí všetky možné funkcie platformy, symboly, 20 grafov v 10 platformách, ktoré nikdy k plnému potenciálu nevyužíva. Šťastím je ak virtuálny server nespadne kompletne a treba ho len reštartovať. Uvážené užívanie virtuálneho servera so zbytočným nepreťažovaním sa jednoznačne odporúča.

VPS MINI server pre 1 x MT4

Ako správne na VPS forex server v tomto videu:


Páčil sa Vám tento článok?

Podporte nás na FacebookuGoogle+ alebo Twitteri a získajte okamžitú 5% ZĽAVU z ceny všetkých našich služieb a produktov.
Zároveň dávame do pozornosti možnosť testovať prvých 30 dní s AOS Bratislava Premium úplne ZDARMA!

Venujte tiež pozornosť Upozorneniam na riziká.

VPS MT4 Automatické obchodné systémy AOS Bratislava